Kontakt

Pokud byste mi chtěli něco napsat, tak samozřejmě můžete do komentářů nebo použijte e-mail či můj facebook nebo ostatní sociální sítě. :) Ráda vás tam přivítám.

e-mail: lilianvossvogue@gmail.com

facebook: LilianVoss

youtube kanál: Lilian Voss

ask: LilianVoss

Instagram: vosslilian

Vinted.cz: lilianvoss

8 komentářů:

 1. Ty máš tak nádherný blog!!! Ach jo, když pak vidím toho mýho chcípáčka, tak si říkám, jestli bych to neměla zabalit. Tohle je prostě dokonalost. Všechno tu máš tak přehledné, hezké barvy, svoje fotky na boku, snad nejhezčí blog, co jsem zatím viděla (a že jsem jich už viděla!). A já doteď koukala jen na videa, odteď ti polezu i na blog :))))

  OdpovědětSmazat
 2. Ahoj Lilian! Mam PP, deprese, generalizovanou uzkostnou porucha a buhvi co vsechno jeste, ale nejvic me trapi, ze nemuzu spat. Rada se divam na tva videa na youtube a chtela bych te poprosit o video o tom, co tobe pomohlo se spanim. Hlavne v dobe, kdy si vysadila AD. Moc dekuju!
  Jana

  OdpovědětSmazat
 3. A)
  Ahoj,

  nikdy jsem nepřispěl na žádný blog, ale u tebe udělám výjimku :).
  Někdy před 4 lety jsem poprvé zažil tu "zubatou", která mi tahala za nohu k sobě na výsluní, utekl jsem ji ;), sice se od té doby o to pokoušela asi už tisíckrát, ale zatím mě nedostala. Nechci tady psát co vše se mi díky PP dalšího rozvinulo, proč se ta mrcha vrátí nezvána a nečekána, třeba po dvou letech spokojeného života...ale rád bych třeba jen trochu někomu pomohl radou, co mě "zachraňuje". V první řadě bych rád napsal, že beru AD, když je hodně špatně tak xanax ...ale krůček po krůčku se snažím zvládat tyhle hnusy psychoterapií.
  Takže:
  1) najděte si psychologa!! Už jenom rozhovor Vám pomůže víc než balení xanaxu a jak je známo panikáři potřebují ujišťovat a ujišťovat a záááse ujišťovat, že je vše v pořádku, což takovéhle sezení umí na jedničku.
  2) začněte sportovat (tohle je u mě hroznej problém, sice od malička miluju sport, ale poslední ataky mám spojené s fyzickou zátěží...jakmile se zadýchám...umírám :), mě pomáhá postupné zvyšování zátěže, dělat ten sport sám, abych nemusel nikomu vysvětlovat proč se po 50m musím při běhu zastavit a dýchat jak po maratonu a poslední tip, který mě pomáhá je vnitřní agresivita, zatnu zuby a pro sebe si opakuji ty ***** ty mě prostě nedostaneš, "většinou" mě nedostane ;o) ), díky sportu se Vám bude i lépe usínat. Pokud na to není dost času, tak jakákoliv fyzická práce je dobrá. A co můžu doporučit je jóga!
  3) zkuste začít žít zdravěji (jídlo, nekouřit, extrémně nechlastat) ..všechny tyhle neřesti jsou semeništěm pro „pochyby“ jestli jsem ok
  4) pokud Vás tahle potvora dostane ve společnosti, tady nezbejvá nic než to přetrpět, mě u těhle situací hodně pomáhá dýchání (buď mělké rychlé, nebo hluboké dlouhé – mě vyhovuje varianta 1), co se mi také osvědčilo agresivní přístup viz. výše, počítání (většinou mi to zabere než napočítám 100 ), ale nejrychleji to dokáže zarazit uvědomění si situace např. : Co mi je? Je mi na omdlení! Proč? Je tu horko! Už si někdy omdlel? Ne. Proč by si měl teďka? To nevim, prostě mám ten pocit. Byl si v sauně (u moře, na výletě v létě)? Jo. Bylo Ti tam horko? Jo. Omdlel si? Ne….tak vydíš a každá takováhle situace se dát logicky vyvrátit a věřte nebo ne, zabírá to …ale musíte mít argumenty, vyšetření od doktora (srdce, hlava, plíce, žaludek), což předpokládám většina panikářů má. Stejně jako já . Jsou ale situace, kdy tenhle stav přijde rychle, silně jak kladivem do hlavy a pak nepomůže ani svěcená voda, ale pevně věřim že tréninkem a snahou si na hlavě vytvoříte helmu a kladivo se může jít časem klouzat ;o). Já helmu zatím nemám, jen si tak lehce geluju vlasy .

  OdpovědětSmazat
 4. B)
  5) v první fázi PP jsem měl neuvěřitelnej strach ze smrti, infarkt, rakovina (snad všeho co jde a reálně jsem věřil že to mám) a podobné krásné nemoci. Což Vám do určité míry vyřeší vyšetření u doktora a utvrzení že jste v pořádku, což je ale jen dočasné, za dva tři roky můžete být zase na začátku, tady pomůže ten zdravej životní styl, nepřiživovat případné pochybnosti a mě osobně hodně pomohl jeden článek o smrti, nejsem věřící ani ateista…asi bych se zařadil k agnostikům , ale zpět k jádru věci, v článku jsem přečel krásnou větu „Proč se bojíš zemřít? Přece tam někde jsou tvoji příbuzní (dědeček, babička, rodiče, třeba nějací kamarádi) je to jako kdyby si se bál vrátit domů za svoji rodinou, za lidma co tě mají tak rádi“ …vím že to neřeší akutní stav, každý člověk má pud sebezáchovy a nikdo nechce umřít …ale vždy když si na to vzpomenu, trochu mě to uklidní, prostě na tom něco je.
  Mohl bych toho napsat spousty, ale nebudu tu zbytečně „flejmovat“ . Pokud to jen jednomu člověku pomůže, mise splněna.
  Hrozně bych chtěl poděkovat autorce tady toho blogu, je neuvěřitelný, jak krásně dokázala popsat PP ve videu. Když jsem se seznámil s přítelkyní, poslal jsem ji odkaz na toto video a myslím že absolutně pochopila co prožívám.
  Ještě jedna rada, mějte kolem sebe lidi co jsou empatičtí, žádný upíry. Já mam úžasnou přítelkyni a jen díky ní spoustu situací zvládnu tak jak zvládnu.
  Držte se panikáři…. už by mohli vymyslet nějakou zázračnou pilulku která tohle všechno vymaže z hlavy . Kdyby jste někdo chtěl nějakou radu, nebo mi vynadat můžete na glacie@email.cz.
  Čus Michal!

  OdpovědětSmazat
 5. Lil, proč nejde přes Google vyhledat tvůj facebook?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bude tím, že jsem si předělala název... google to asi musí nejdřív zpracovat, nevim.

   Smazat
 6. Ahoj Lili. Nevím, jestli to víš, ale někdo si na svůj kanál kopíruje tvá videa. https://www.youtube.com/channel/UCpkQN2hyG5QnXJDcNJzdN9Q/videos?sort=dd&shelf_id=0&view=0

  OdpovědětSmazat
 7. Ahoj Lili, dnes jsem založila svůj blog proti úzkosti. Kdybys chtěla někdy přijít na návštěvu, přijď:-)
  http://terapeutickydenik.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat